Blog

10 Dec
phishing_banner

Pozor na podvodné e-maily. Alebo “Phishing útok”.

v posledných dňoch sme zaznamenali výskyt e-mail správ ktoré zasielajú útočníci, za účelom získania prístupu do zákazníckych e-mail schránok. Takýto spôsob útoku sa nazýva “Phishing”. V rámci bezpečnosti a tiež toho že každý webhoster nadáva že, Slovenský zákazníci sú malo erudovaný, málo vychovávaný. Samotný Phishing a jeho účinnosť je úmerná vzdelaniu užívateľov, pokúsime sa vás týmto príspevkom trocha vzdelávať. (Pre vaše dobro a vašu bezpečnosť :)

Toto je ukážka správ ktoré na slovenskom internete posledné dni kolujú:

Na podobné e-maily nereagujte, okamžite ich zmaťže.
V žiadnom prípade nikou nedávajte vaše heslo alebo vaše osobné údaje. Či už sa osoba podpisuje ako Webmai admin, Technický manažér, správca e-mailu … alebo podobne. Jednoducho heslo nedávajte nikomu.

Phishing (z ang. password fishing – doslova rybolov hesiel) je činnosť, pri ktorej sa podvodník snaží vylákať od používateľov rôzne heslá, napr. k bankovému účtu. Väčšinou prebieha tak, že sa založí webstránka, ktorá vyzerá ako presná kópia už existujúcej dôveryhodnej stránky, alebo ponúka nejaké výhody po prihlásení cez ich webstránku. Meno a heslo zadané do phishingovej stránky, sa odošlú podvodníkovi, ktorý ich môže zneužiť. Phishing môže prebiehať aj tak, že sa rozposielajú e-maily, ktoré oznamujú používateľom zmenu účtu alebo jeho obnovenie a tak lákajú heslá.

–Zdroj Wikipedia

Rovnako prosím ignorujte požiadavky týkajúce sa vykonania určitej akcie o ktorú vás niekto žiada e-mailom. Hlavne konania, pri ktorom musíte poskytnúť vaše heslá, prípadne iné citlivé údaje.

Prosím informujte tiež  vašich kolegov a spolupracovníkov. Čiže, nikomu nedávať heslá!

V rámci našich služieb radíme zákazníkom ako efektívne a bezpečne využívať webhostingové produkty, pri ich každodennej práci. Neustále tiež myslíme na vašu bezpečnosť, čiže ak máte otázky. Neváhajte kontaktovať našu Zákaznícku podporu.

Tomáš Dobrotka

Tomáš Dobrotka, zakladateľ a technický garant webhostingovej spoločnosti syphon.sk. Zaujímam sa nové technológie a ich uplatnenie pri web aplikáciách. Z praxe mám enormné skúsenosti týkajúce sa prevádzky webových riešení, protokoloch, dátových formátoch, automatizácii… Prevádzkovateľ portálov ZoznamDomen.sk, SvetDomen.sk, …

More PostsWebsite

Follow Me:
TwitterLinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>