Blog

8 Jan
syphon_blog_paper_boat

Efektívna migrácia Webov (Video)

V poslednom období dostávame mnoho požiadaviek od zákazníkov ktorý dôverujú našim službám a technológii,  pričom nás žiadajú o presunutie svojich firemných webov, domén a iných komplexných web aplikácii na náš hosting, čo nás veľmi teší. Sme vďační za prejavenú dôveru a zároveň si uvedomuje dôležitosť a zodpovednosť týchto požiadaviek.

Filozofia služieb „syphon“ bola vždy založená na efektivite, zrozumiteľnosti a jednoduchosti. Preto zákazníkom neponúkame  iba návod ako weby premigrovať, ale rozhodli sme sa riešiť túto úlohu za nich.

Inovácia má prinášať efektivitu

Proces migrácie doménových služieb a existenciách web aplikácii môže (a aj je) komplexný proces. Pre efektívne riadenie tohto procesu sme sa rozhodli vyvinúť takzvaný “Migračný Framework”. Migračný framework je sám o sebe unikátny nástroj, nie je to však len postup krokov ktoré vedú k presunutiu webov bez výpadku ale tiež je to nástroj ktorý automatizuje celí proces a rozširuje ho o testovanie a dokumentáciu.

Ukážka živej migrácie kritickej web aplikácie

Na videu je možné vidieť rýchlosť a tiež spôsob akým dokážeme rýchlo prekopírovať databázu vo viacerých verziách. Ukážka demonštruje migrovanie databázy cez http:// čiže bez priameho prístupu na MySQL server, čo je jedna zo špecialít nášho systému.

Migrácia už za 4 minúty (vrátane PDF dokumentácie)

Nakoľko náš Migračný Framework sa pokúša automatizovať väčšinu procesov, výsledkom je mimoriadna efektívnosť, takže ostáva viacej času na testovanie aplikácie. Výsledkom každej migrácie je PDF dokument ktorý obsahuje čas a úkony ktoré bolo potrebné vykonať. Dokumentácia taktiež obsahuje odporúčania pre majiteľov a správcov webv. Napríklad, čo je na web možné z optimalizovať, prípadne čo netreba zanedbať pri testovaní.

Unikátne funkcie nášho systému:

 • Automatický download súborov z pôvodného FTP.
 • Export MySQL databáz priamo z MySQL servera.
 • Export MySQL databáz cez http:// (ak nie je MySQL dostupný zvonka).
 • Automatické nakonfigurovanie hostingu.
 • Upload web aplikácie na cieľový server.
 • Import MySQL databáz v reálnom čase. (Výhodné pri e-commerce)
 • Scan webu na vírusy a malware. (počas presunu)
 • Zálohovanie DNS nastavení.
 • Vytvorenie git repozitára a sledovanie zmien.
 • Logovanie obsahu MySQL databáz pri presune, importoch a exportoch.
 • Automatické generovanie reportov.

Nejde iba o software ale o proces ako taký

Presun webu nie je všetko čo je potrebné počas migrácie služieb zabezpečiť, migrácia email služieb je rovnako dôležitá. Automatickú migráciu email služieb ponúkame zákazníkom už dlhšiu dobu a to priamo na našom zákazníkom portáli http://moj.syphon.sk

Rovnako tak máme do-ladené postupy týkajúce sa zmien súvisiacich priamo s registračnými službami domén, s čím súvisí napríklad automatické generovanie dokumentov pre SK-NIC, podrobné naplánovanie zmien tak aby neprišlo k výpadku služieb alebo strate emailov, a podobne…

Ak sa preto rozhodnete presunúť vaše web stránky a email ku nám, môžete sa spoľahnúť že túto úlohu zabezpečíme najlepšie ako vieme, pričom stále aktualizujeme funkčnosť pre ešte efektívnejší výsledok. Migrácia je tým pádom z pohľadu používateľov služieb úplne transparentná a prakticky nepozorovateľná.

Preneste služby ku nám!

Ak máte záujem o presun služieb ku nám, neváhajte tak spraviť, my sme pripravení:
http://www.syphon.sk/webhosting/migracia

P.S.: Náš systém by sa dal nazvať skôr “Migračný a Webmasterský Framework”, nakoľko zjednodušuje možnosť manažmentu aplikácie aj potom ako samotný proces migrácie skončil. To už je však iný príbeh… a blog post.

Dodatočne želáme všetkým “Šťastný a efektívny nový rok 2016”.

Ďakujeme za pozornosť.

Tomáš Dobrotka

Tomáš Dobrotka, zakladateľ a technický garant webhostingovej spoločnosti syphon.sk. Zaujímam sa nové technológie a ich uplatnenie pri web aplikáciách. Z praxe mám enormné skúsenosti týkajúce sa prevádzky webových riešení, protokoloch, dátových formátoch, automatizácii… Prevádzkovateľ portálov ZoznamDomen.sk, SvetDomen.sk, …

More PostsWebsite

Follow Me:
TwitterLinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>